HAKKINDA

FİYAB İŞLİĞİ 9. DÖNEM

BAŞLADI

 

FİYAB İŞLİĞİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla dokuzuncu dönemini yaşayan FİYAB İŞLİĞİ, Ankara'da gerçekleştiriliyor. 

FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci gereksinimini karşılamaya katkı sunmak üzere Film Yapımcıları Meslek Birliğince düzenleniyor.

Her dönem, genel duyuru yöntemiyle internet üzerinden alınan başvurular sonrasında, kırk kişi işliğe kabul ediliyor.

Zorunlu durumlar dışında yüz yüze gerçekleştirilen işlik uygulamaları, olağan koşullarda, 18.00 ve 21.00 saatleri arasında yapılıyor. Salgın, deprem gibi doğal kötülüklerin etkin olduğu süreçlerde, duyurulan yönergelere uygun olarak esnetilen uygulama zamanı ve süreleri değişebiliyor.

FİYAB çatısı altındaki meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı ÜCRETSİZ işlik, başvuru başlangıcından itibaren, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliği olarak üç ay sürüyor.

Etkinlikler kapsamında, Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik temelinde, somut çıktıları olan Kısa Film uygulamaları yapılıyor.

FİYAB tarafından belirlenen meslek uzmanlarınca yürütülen, “fikirden filme” diye tanımlanabilecek uygulama sürecini başarıyla tamamlayanlara, Fiyab İşliği Katılım Belgesi veriliyor.

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteğiyle uygulanan FİYAB İŞLİĞİ kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.