"Bilgi Sevgi Gibidir, Paylaştıkça Çoğalır"

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla bu yıl altıncı dönemi gerçekleştirilecekÜCRETSİZ FİYAB İŞLİĞİ başvuruları,  9 Nisan 2021, Cuma günü saat 18.00'da sona erdi.
Yüksek öğrenim çağındaki herkese açık başvuruların ardından14/15/16 Nisan 2021günlerinde Ankara'da yüz yüzetanışma görüşmeleri yapılacak..
FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci gereksinimini karşılamaya katkı sunmak üzere Film Yapımcıları Meslek Birliğince düzenleniyor.
Çevirim içi ve yüz yüze gerçekleştirlecek İşlik uygulamaları, 18.30 ve 21.00 saatleri arasında yapılıyor.
FİYAB çatısı altındaki meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı işlik, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliği olarak altı ay sürüyor.
Etkinlikler kapsamında, Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik temelinde, somut çıktıları olan KISA FİLM uygulamaları yapılıyor.
FİYAB tarafından belirlenen meslek uzmanlarınca yürütülen, “fikirden filme” diye tanımlanabilecek uygulama sürecini başarıyla tamamlayanlara, Fiyab İşliği Katılım Belgesi veriliyor.
T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteğiyle uygulanan FİYAB İŞLİĞİ 2021 kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

ANKARA FİYAB İŞLİĞİ 2021 - 6. DÖNEM

DÜŞLER YARINI BEKLEMEZ!