İŞLİKLER

"Bilgi Sevgi Gibidir, Paylaştıkça Çoğalır"

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla bu yıl yedinci dönemini yaşayan ÜCRETSİZ FİYAB İŞLİĞİ Ankara'da gerçekleştiriliyor.
FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci gereksinimini karşılamaya katkı sunmak üzere Film Yapımcıları Meslek Birliğince düzenleniyor.
Her yıl genel duyuru yöntemiyle internet üzerinden alınan başvurular sonrasında kırk kişi işliğe kabul ediliyor.
Zorunlu durumlar dışında yüz yüze gerçekleştirilen işlik uygulamaları, olağan koşullarda, 18.00 ve 21.00 saatleri arasında yapılıyor.
Salgın önlemleri çerçevesinde, duyurulan yönergelere uygun olarak esnetilen uygulama zamanı ve süreleri değişebiliyor.
FİYAB çatısı altındaki meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı işlik, başvuru başlangıcından itibaren, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliği olarak altı ay sürüyor.
Etkinlikler kapsamında, Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik temelinde, somut çıktıları olan kısa film uygulamaları yapılıyor.
FİYAB tarafından belirlenen meslek uzmanlarınca yürütülen, “fikirden filme” diye tanımlanabilecek uygulama sürecini başarıyla tamamlayanlara, Fiyab İşliği Katılım Belgesi veriliyor.
T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteğiyle uygulanan FİYAB İŞLİĞİ 2022 kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

ANKARA FİYAB İŞLİĞİ 2022 - 7. DÖNEM BAŞLADI

DÜŞLER YARINI BEKLEMEZ!