HAKKINDA

FİYAB İŞLİĞİ 10. DÖNEM

12 HAFTA / 36 SAAT - ÜCRETSİZ -

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenen FİYAB İŞLİĞİ, Ankara'da uygulanıyor. FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci gereksinimini karşılamaya katkı sunmak üzere, Film Yapımcıları Meslek Birliğince düzenleniyor. FİYAB tarafından belirlenen meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı işlik, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliği olarak üç ay sürüyor. Uygulayım kapsamında, Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik temelinde aktarılan bilgilerle kısa film tasarımları yapılıyor.

Genel duyuru yöntemiyle internet üzerinden alınan başvurular, 22 / 02 / 2024 Perşembe günü, 18.00'a dek sürüyor ve 24-25 / 02 / 2024 Cumartesi ve Pazar günleri yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Devam zorunluluğu olan Fiyab İşliği 10. dönemi, işliğe kabul edilen kırk katılımcıyla 04 / 03 / 2024 Pazartesi günü başlıyor, 31 / 05 / 2024'de sona eriyor. Onar kişilik dört ayrı kümeyle yüz yüze gerçekleştirilen uygulamalar, her küme için haftada bir gün, 18.00 ve 21.00 saatleri arasında yapılıyor.
Fikirden filme diye tanımlanabilecek uygulayım sürecini başarıyla tamamlayanlara, Fiyab İşliği Katılım Belgesi veriliyor. Uygulayım sürecinde öne çıkan özgün tasarımların kısa film olarak çekilmesinin desteklendiği FİYAB İŞLİĞİ kapsamındaki tüm etkinlikler, başladığı günden bu yana ÜCRETSİZ olarak gerçekleştiriliyor.